שיש גרניט לעומת שיש קוריאן – על ההבדלים ביניהם

כחלק מתהליך עיצוב המטבח עלינו לבחור שיש שישמש אותנו למטרת משטח עבודה רחב ונוח, אך נראה כי הבחירה אינה קלה, וככל שעובר הזמן נוספים עוד ועוד חומרים, כאשר כל אחד מהם מבטיח עמידות גבוהה למשך שנים רבות. אחת הדילמות בתכנון המטבח והשיש היא הבחירה בין שיש גרניט לבין בחירת שיש קוריאן, ולכן הבאנו בפניכם את היתרונות והחסרונות של השניים.

שיש גרניט –  היתרונות שלו

שיש גרניט נחשב לאחד הפופולריים והמועדפים על רבים, תמצאו אותו לרוב בדירות קבלן ובמטבחים יוקרתיים. בשונה משאר סוגי השיש הקיימים בשוק, את שיש הגרניט חוצבים מבטן האדמה ולאחר מכן מעבדים ומלטשים אותו בצורה מקצועית כדי להקנות לו מראה מבריק. בשל היותו כל כך קרוב לטבע, הוא בעל מרקם וגוונים ייחודיים שאינם דומים לשום משטח שיש אחר.

העמידות של שיש גרניט – שיש גרניט הוא בעל עמידות גבוהה ביחס לכל הסוגים האחרים, הוא עמיד בפני טמפרטורות גבוהות, ולכן ניתן להניח עליו סירים ותבניות חמות ללא חשש כלל וכלל. מלבד זאת, הוא עמיד מאוד מפני שריטות הנגרמות מחפצים חדים וסכינים בעת חיתוך מזון, והוא תמיד נראה חדש ומבריק כאילו רכשתם אותו זה עתה.

ניקוי קל ופשוט – קל מאוד לנקות שיש גרניט, ולרוב באמצעות ניגוב עם מטלית לחה תקבלו שיש מבריק ונקי. אם תרצו לשמר את המראה המבריק, תוכלו להיעזר בחברה המתמחה בליטוש שיש, ותקבלו שיש חדש לגמרי מבלי הצורך להחליפו לפחות שנים – שלושה עשורים.

שיש קוריאן – יתרונות

הקוריאן נחשב לחומר יוקרתי, חזק וקשיח והוא למעשה חומר סינטטי המורכב מפולימר אקרילי בשילוב עם אלומיניום הידרוקסיד. היתרון הבולט בחומר קוריאן הוא הגמישות העיצובית שלו והאפשרות ליצור ממנו יצירות מרהיבות בעלות מראה יוקרתי. את השיש הקוריאן תמצאו במגוון רב של עיצובים ודוגמאות לבחירה ואף תוכלו לעצב ממנו מגוון עיצובים כמו מתקן לסבון שנראה כחלק אינטגראלי מהשיש, משטחים שונים במטבח, נישות ועוד. למעשה, הכל יראה כמו מקשה אחת ללא סימנים והדבקות הנראים לעין כמו ביתר סוגי השיש.

עמידות שיש הקוריאן – מבחינת עמידות, נראה כי זהו לא הצד החזק של קוריאן, חשוב להימנע מהנחת סירים חמים על השיש, כמו גם להיזהר לשרוט אותו עם סכינים וחפצים חדים. שיש קוריאן מתאים לעיצוב מטבחים יוקרתיים ולאנשים שאינם נמצאים הרבה במטבח, אלא מעוניינים במטבח מעוצב ברמה גבוהה, אך חובבי בישול מושבעים יאלצו לנקוט במשנה זהירות ולא לחתוך מזון ישירות על השיש ולהימנע מהנחת סירים חמים.

ניקוי שיש קוריאן –  שיש קוריאן קל מאוד לניקוי ותחזוקה, ניתן להשתמש בכל סוגי חומרי הניקוי הקיימים בשוק ללא חשש. אם תרצו לנקות אותו היטב, מספיק מים, סבון ומטלית לחה.

רוצים עוד פרטים?