גולת הכותרת במטבח: כל מה שלא ידעתם על אי במטבח

הוא אומנם לא מככב בתפקיד הראשי בסרט, אך יש לו תפקיד משני נועז שבהחלט ראוי לתשומת לב משלו. אנו מדברים כמובן על האי במטבח שהפך לחלק מהנוף במטבחים מודרניים בכל סגנונות העיצוב שרק קיימים. בניגוד לדעה הרווחת שאי למטבח מתאים רק למטבחים גדולים, מסתבר שגם במטבחים קטנים ניתן לשלב אותו על ידי תכנון נכון.

אי במטבח משמש למגוון רב של מטרות, ונראה שהוא נהפך לפריט הכרחי בכל מטבח. את חלקם הוא ישמש כמשטח עבודה נוסף לרידוד הבצק, אצל חלקם ככיור נוסף לשמירה על כשרות, כפתרון אחסון, כשילוב של משטח עבודה ושולחן בר לסעוד עליו ועוד. מעבר לעובדה שמדובר באלמנט פונקציונאלי, מדובר על פריט עיצובי התורם רבות לעיצוב המטבח, אך כאמור האי בולט מאוד בחלל, ועל כן יש להקדיש תשומת לב מרבית לעיצוב שלו.

עיצוב וצבעים

ברוב המטבחים האי יהיה מעוצב על פי הסגנון והצבעים של המטבח הקיים, משום שהוא די בולט ותופס את העין מכל כיוון. רבים אומנם לא משנים את עיצוב האי, אך אפשר להוסיף לו טאץ' אישי משלו כדי ליצור אווירה עיצובית סוחפת, כמו שילוב של עץ כהה על רקע מטבח לבן ימעניק לחלל מראה חמים ונעים.

חלוקה נכונה של האי

כפי שאמרנו, אי יכול לשמש למגוון מטרות, ולכן עלינו להיעזר בו בצורה נבונה כדי להפיק ממנו את המירב. לדוגמה, תכנון של אי מלבני רחב עם מגירות מטבח או ארונות יכול לשמש פתרון אחסון נהדר, אך מצדו השני הוא יכול לשמש כשולחן בר נהדר, כזה שמאפשר לסעוד עליו בנוחות. אפשר גם לשלב בו תנור אפייה, שאגב יכול להיות נוח מאוד, כך תוכלו להכין אוכל על האי ולהכניסה ביתר קלות לתנור.

שילוב של כיור נוסף

משפחות מסורתיות יוכלו ליהנות ממטבח כשר ומופרד, מבלי להעמיס על המטבח הקיים, וכך להרוויח משטחי עבודה. האי יכול להשתמש כמשטח עבודה קטן כאשר לצדו יהיה כיור חלבי. על האי הם יוכלו גם להתקין מייבש כלים וליהנות מהפרדה מלאה של בשר וחלב ללא המחיצה המוכרת בין הכיורים וללא שני כיורים זה ליד זה.

תאורה על האי

אפשר לומר שבחירת גופי תאורה היא אחד המשימות האהובות על דיירי הבית, הרי ישנם גופי תאורה נופלים המתאימים באופן מושלם לאי במטבח. את גופי התאורה יהיה עליכם לבחור על פי אופי ועיצוב המטבח, לדוגמה – למטבח כפרי תוכלו לבחור שלושה גופי תאורה במראה תעשייתי, למטבח קלאסי גופי תאורה נופלים וצבעוניים וכך הלאה לגבי יתר הסגנונות.

רוצים עוד פרטים?